کلیپ روز جهانی یوگا بر بام تهران

روز جهانی یوگا با مشارکت هزاران نفر درارتفاعات تهران برگزار شد . میلیون ها نفر از طرفداران ورزش یوگا در ایران و دیگر نقاط جهان امروز به مناسبت روز جهانی یوگا به تمرین این ورزش پرداختند

. سازمان ملل در سال 2014 روز 21 ژوئن را به عنوان روز جهانی یوگا اعلام کرده است.
دهها هزار نفر از طرفداران یوگا در کنار مردم عادی در این مراسم شرکت کردند،این مراسم همزمان در تمام شهرهای ایران برگزار شد.
در روز پنجشنبه 31 خرداد 97ساعت 17 هزاران نفر در پایتخت با حضور در بلندترین ارتفاعات شهر (بام تهران )مراسم روز جهانی یوگا را گرامی داشتند.
هزاران قطعه تشک رنگارنگ برای انجام حرکات یوگا در بام تهران محل برگزاری این مراسم پهن شده بود.
از اولین ساعات برگزاری دسته دسته افراد علاقه مند به یوگا با شور و شوق فراوان وارد محل برگزاری مراسم شده وهریک پرچم کشور عزیزمان را دریافت کردندودر جایگاه خود قرار گرفتند.
۱۰۰ نفراز مربیان یوگا با پوشش خاص ومقنعه هایی با نماد پرچم ایران نظم وهماهنگی در محل ایجادکردند.
حضور مسئولین هیات ورزشهای همگانی و مسئولين یوگا وسفیر هند در کنار مربیان و افراد عادی رنگ و بوی دیگری به این مراسم می بخشید، این مراسم با قرائت ایاتی چند از کلام الله مجیدوپخش سرود ملی اغاز شد.
سپس با سخنرانی تنی چند از مسئولین از جمله ریاست محترم انجمن یوگا دکتر حسن تیمور تاش در ارتباط با اهمیت ورزش یوگا و چشم انداز روشنی از اینده این رشته در ایران ادامه یافت.
رئیس انجمن یوگا دکتر حسن تیمور تاش با تاکید بر اینکه یوگا بدن را مقاوم کرده و سلامتی بیشتر را به ارمغان می اورد افزود؛گسترش ورزش در مدارس و دانشگاه ها برنامه ای است که قصد داریم ان را پیاده سازی کنیم.
وی با اشاره به وضعیت رخوت و کم تحرکی جوانان، ابراز امیدواری کرد با انجام ورزش بویژه یوگا نظم و انظباط و نشاط در جامعه جوانان و خانواده ها ایجاد می شود.
مراسم با اجرای حرکات یوگا توسط یکی از مربیان و شاگردانش ادامه یافت و افراد علاقه مند، زن و مرد دوش به دوش هم به اجرای حرکات یوگا پرداختند.
مابین برنامه ها از حرکات یوگا به صورت نمایشی توسط گروه های مختلف استفاده شد که باعث سرگرمی وایجاد جدابیت برای تماشاچیان کرده بود
مراسم با قرائت دعای صلح وآرامش روز جهانی یوگا پایان یافت.
و غروب روز پنجشنبه 31 خردادماه برای اولین بار در تهران حضور جمع عظیمی از علاقه مندان به یوگا بعد از یک روز خاطره انگیزرنگ و بوی خاصی را به ارتفاعات تهران بخشیدند.

تماس با ما

  30007006699463

 --------

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

عضو شوید

*********